Samochód elektryczny 60 V ma nadzieję na przejechanie 100 kilometrów, ile akumulatora samochodu elektrycznego należy wyposażyć?
Internauci często pytają: Ile baterii potrzeba, aby samochód elektryczny 60 V przejechał 100 kilometrów?
Ile akumulatora potrzebuje samochód elektryczny 60 V do przejechania 100 kilometrów i trzeba znać moc znamionową silnika samochodu elektrycznego, następujące obliczenia biorą za przykład silnik o mocy 500 W:
Przykład: Napięcie robocze pojazdu elektrycznego wynosi 60 V, z silnikiem 500 W, a prędkość pojazdu elektrycznego obliczona jest na 35 km/h;
Poprzez obliczenia: wielkość prądu=moc silnika / wielkość napięcia=500 W / 60 V=8,33 A, czyli średni prąd roboczy pojazdów elektrycznych wynosi około 8,33 A;
Czas jazdy=pożądany przebieg / prędkość jazdy=100KM / 35KM/h=2.86h, czyli pojazdy elektryczne muszą przejechać więcej niż 2.86 godziny, aby osiągnąć 100 kilometrów;
Pojemność akumulatora=prąd pracy * czas pracy=8,33A * 2.86h=24Ah, czyli do przejechania 100 kilometrów wymagany jest akumulator pojazdu elektrycznego co najmniej 48V 24Ah;
Czyli: pojazd elektryczny 60V z silnikiem o mocy 500W wymaga co najmniej akumulatora pojazdu elektrycznego 60V24Ah do przejechania 100 kilometrów.
Oczywiście są 400W, 600W, 800W mocy silnika pojazdu elektrycznego. W szczególności można obliczyć rzeczywistą moc silnika, a następnie współpracować z powyższą metodą obliczeniową, aby uzyskać teoretyczny przebieg;
Ponadto powyższe jest obliczane na podstawie danych teoretycznych w idealnych warunkach. Rzeczywisty proces jazdy jest trudny do zachowania spójności. W końcu każdy kolarz ma inną wagę, inne nawyki jeździeckie, inne drogi oraz inne miejsca o klimacie i środowisku. W związku z tym powyższe Przebieg teoretyczny może być wykorzystany jedynie jako dane referencyjne.




