Wiedza

Home/Wiedza/Szczegóły

Odpowiednik 1200 W i 32 000 lm, bardzo jasne oświetlenie stadionowe LED:-wysokowydajne oświetlenie dużych obiektów w 2025 r.

Odpowiednik 1200 W i 32 000 lm, bardzo jasne oświetlenie stadionowe LED:-wysokowydajne oświetlenie dużych obiektów w 2025 r.

info-650-423

W 2025 r. duże-obiekty-, od krytych hal sportowych i sal koncertowych po stadiony zewnętrzne i magazyny przemysłowe,-wymagają oświetlenia, które równoważy ekstremalną jasność, efektywność energetyczną i-długoterminową niezawodność. TheOdpowiednik 1200 W o mocy 32 000 lm Super jasne oświetlenie LED Arenaokazały się najlepszym wyborem dla tych-przestrzeni o dużym zapotrzebowaniu, przewyższając tradycyjne lampy metalohalogenkowe lub lampy HID o mocy 1200 W pod każdym kluczowym wskaźnikiem.

 

Tradycyjne lampy halowe o-mocy charakteryzują się nadmiernym zużyciem energii, krótką żywotnością (8 000-12 000 godzin) i nierównomiernym rozkładem światła-, co jest krytycznym problemem w obiektach goszczących tysiące widzów lub wymagających działania 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ta lampa LED na arenę rozwiązuje te problemy: zapewnia 32 000 lumenów (odpowiadającą jasności HID 1200 W) przy zużyciu zaledwie 200-250 W mocy, obniża koszty energii o 75%, działa przez 50000+ godzin (ponad 5 lat przy użyciu 24/7) i zapewnia równomierne pokrycie światłem przy kącie świecenia 120 stopni -150 stopni. W tym artykule omówiono jego wszechstronne zastosowania w dużych obiektach, kluczowe zalety techniczne, funkcje zgodności na całym świecie, wytyczne dotyczące wyboru oraz powody, dla których jest to pozycja obowiązkowa dla menedżerów międzynarodowych obiektów i nabywców handlowych – a wszystko to zgodnie ze standardami branżowymi (FIFA, ICC, IEC) i globalnymi certyfikatami (CE, FCC, RoHS, DLC), aby spełnić wymagania dotyczące sprzedaży transgranicznej.

 

Dlaczego odpowiednik 1200 WŚwiatła areny LED o mocy 32000 lmPrzewyższ tradycyjne oświetlenie

W przypadku dużych obiektów, gdzie jasność, koszt i trwałość nie podlegają-negocjacjom, to oświetlenie arene LED wyróżnia się w czterech kluczowych obszarach:

 

1. 32 000 lumenów o jednolitej jasności: poznaj-konkretne standardy miejsca

Duże obiekty wymagają spójnego-oświetlenia o dużej intensywności, aby zapewnić bezpieczeństwo, widoczność i wygodę użytkownika:

 

Jasność odpowiadająca HID 1200 W: Ta lampa LED o mocy 32 000 lumenów zapewnia takie samo oświetlenie jak lampa metalohalogenkowa o mocy 1200 W-wystarczająca do oświetlania krytych obiektów do koszykówki (wymagających 500–750 luksów do profesjonalnych rozgrywek), zewnętrznych stadionów piłkarskich (400–600 luksów w przypadku meczów nocnych) i magazynów przemysłowych (200–300 luksów do obsługi ciężkich maszyn). W przeciwieństwie do lamp HID, które tracą 30% jasności po 5000 godzin, ta dioda LED utrzymuje 80% początkowych lumenów przez 50 000 godzin.

Jednolity rozkład światła: Kąt świecenia 120 stopni -150 stopni (regulowany za pomocą opcjonalnych soczewek) i zaawansowana konstrukcja optyczna zapewniają, że światło pokrywa duże obszary bez „gorących punktów” i ciemnych narożników. Na przykład na hali o powierzchni 10 000 stóp kwadratowych 4-6 z tych diod LED zapewnia współczynnik jednorodności na poziomie 0,8 (najlepszy w branży w porównaniu z. 0.5 lampami HID) – krytyczny w przypadku transmisji telewizyjnych, gdzie nierówne światło powoduje odblaski kamery i pogorszenie wrażeń widza.

CRI 90+ dla True Color: Wysoki współczynnik oddawania barw zapewnia widzom, sportowcom i kamerom dokładne rozróżnianie kolorów. W salach koncertowych oznacza to, że światła sceniczne i kostiumy wykonawców wyglądają żywo; na obiektach sportowych pozwala sędziom wykryć faule (np. czerwoną kartkę w piłce nożnej), a sportowcom śledzić-szybko poruszające się obiekty (np. krążek hokejowy poruszający się z prędkością 100+ mil na godzinę).

 

2. 75% oszczędności energii: obniż koszty operacyjne

W dużych obiektach wykorzystuje się dziesiątki źródeł-o dużej mocy, co powoduje, że koszty energii stanowią poważny wydatek. Ta lampa arena LED zapewnia ogromne oszczędności:

 

Redukcja mocy: 200-250 W w porównaniu z. 1200W HID=75% mniejsze zużycie energii. W przypadku krytej hali do koszykówki z 10 światłami włączonymi przez 12 godzin dziennie (gry + treningi) oznacza to \\(12,000+ rocznych oszczędności (w oparciu o \\)0,15/kWh). W ciągu 5 lat oznacza to 60 000 dolarów obniżonych rachunków za energię, co wystarczy na sfinansowanie modernizacji lub konserwacji obiektu.

Niska emisja ciepła: Technologia LED wytwarza o 80% mniej ciepła niż światła HID. Światło HID o mocy 1200 W emituje 4,000+ BTU ciepła, zmuszając systemy HVAC do cięższej pracy w celu ochłodzenia obiektu; ta dioda LED emituje zaledwie 800–1000 BTU, zmniejszając koszty chłodzenia o 20–30% w pomieszczeniach zamkniętych.

Badanie przeprowadzone w 2024 r. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Zarządzania Obiektami (IVMA) wykazało, że przejście na oświetlenie hal LED o mocy 32 000 lm zmniejszyło całkowite koszty związane z oświetleniem-o 65% w ciągu pierwszego roku.

 

3. 50 000-godzinna żywotność: zminimalizuj przestoje konserwacyjne

Tradycyjne światła HID wymagają częstych wymian-co jest kosztowne i uciążliwe w przypadku dużych obiektów:

 

5 razy dłużej niż HID: Dzięki żywotności wynoszącej 50 000- godzin ta lampa LED działa 5 razy dłużej niż lampy HID o mocy 1200 W (10 000 godzin). W przypadku stadionu korzystającego z oświetlenia przez 300 dni w roku oznacza to 5+ lat konserwacji-bezpłatnego użytkowania – bez konieczności wynajmowania dźwigów lub zamykania stadionu w celu wymiany żarówek (proces ten kosztuje500+ USD za światło, robociznę i sprzęt).

Brak-rozgrzewki i opóźnienia ponownego uderzenia: Światła HID osiągają pełną jasność po 5-10 minutach, a „ponowne zapalenie” (ponowne zapalenie po przerwie w dostawie prądu) zajmuje 15–20 minut, co powoduje opóźnienia w grach, koncertach lub operacjach w magazynie. Ta dioda LED włącza się i wyłącza natychmiast, zapewniając, że zdarzenia przebiegają bez zakłóceń.

 

4. Trwałość-przemysłowa: wytrzymuje trudne warunki

Duże obiekty wystawiają oświetlenie na obciążenia fizyczne, warunki atmosferyczne i ciągłe użytkowanie.-Ta dioda LED jest zbudowana tak, aby wytrzymać:

 

Odporność na warunki atmosferyczne IP66/IP67: modele IP66 są pyłoszczelne i-wodoodporne (idealne do stosowania w halach i krytych stadionach); Modele IP67 są w pełni wodoodporne (nadają się na stadiony zewnętrzne, wytrzymują ulewny deszcz, śnieg lub ekstremalne temperatury od -40 stopni F do 140 stopni F). Testy wykazały, że modele IP67 działają niezawodnie w deszczu o natężeniu 2 cali na godzinę przez 12 godzin bez zwarć.

Obudowa-odporna na uderzenia: Obudowa z-odlewanego ciśnieniowo aluminium i soczewki ze wzmocnionego szkła wytrzymują uderzenia latających odłamków (np. piłek nożnej, wyposażenia scen koncertowych) i są odporne na korozję powodowaną przez słone powietrze (co ma kluczowe znaczenie w przypadku stadionów przybrzeżnych). Obudowa pełni również funkcję radiatora, odprowadzając ciepło, aby zapobiec przepaleniu diody LED.

Odporność na wibracje: Zaprojektowane, aby wytrzymywać wibracje powodowane przez duży tłum (np. wiwatujących kibiców na stadionie do koszykówki) lub ciężki sprzęt (np. wózki widłowe w magazynie)-w przeciwieństwie do reflektorów HID, które szybko ulegają uszkodzeniu pod wpływem wibracji.

 

Kluczowe zastosowania: GdzieOdpowiednik oświetlenia LED Arena o mocy 1200 W i mocy 32000 lmPrzewyższać

Wszechstronność tej lampy LED do stadionów sprawia, że ​​nadaje się ona do stosowania w różnych dużych obiektach, od obiektów sportowych po przestrzenie przemysłowe,-przyciągając uwagę użytkowników na całym świecie, od stadionów koszykówki w USA po europejskie sale koncertowe i azjatyckie magazyny.

 

1. Areny i stadiony sportowe

Sporty halowe (koszykówka, hokej, siatkówka): 4-6 świateł na arenę o powierzchni 10 000 stóp kwadratowych zapewnia natężenie światła 500–750 luksów, spełniając standardy NBA, NHL lub FIVB. Natychmiastowa jasność gwarantuje punktualne rozpoczęcie gier, a jednolite światło poprawia jakość transmisji telewizyjnych, która ma kluczowe znaczenie w przypadku obiektów, w których odbywają się turnieje krajowe lub międzynarodowe.

Sporty na świeżym powietrzu (piłka nożna, piłka nożna, baseball): 8-12 świateł na stadion zapewnia 400–600 luksów na mecze nocne. Odporność na warunki atmosferyczne IP67 wytrzymuje deszcz i śnieg, a soczewki przeciwodblaskowe zmniejszają zanieczyszczenie światłem (kluczowy wymóg w miastach UE, takich jak Monachium czy Paryż).

Obiekty lekkoatletyczne: Regulowane kąty rozsyłu światła pozwalają kierownikom obiektu skupić światło na bieżniach (300 luksów) lub imprezach terenowych (400 luksów w przypadku skoku w dal lub wzwyż), zapewniając sportowcom i działaczom dobrą widoczność.

 

2. Sale koncertowe i miejsca wydarzeń

Kryte sale koncertowe: 3-5 świateł na powierzchnię 8000 stóp kwadratowych zapewnia 300-400 luksów, podświetlając scenę, zachowując jednocześnie komfortowe oświetlenie dla widzów. CRI 90+ zapewnia, że ​​oświetlenie sceniczne (np. reflektory RGB) i kostiumy wykonawców wyglądają żywo, co poprawia wrażenia publiczności.

Festiwale na świeżym powietrzu i amfiteatry: Modele IP67 są odporne na deszcz i kurz, a 32 000 lumenów oświetla duże sceny (50 x 30 stóp) dla podsufitek. Światła można zsynchronizować ze sterownikami DMX, aby przyciemniać lub rozjaśniać muzykę, dodając atmosfery wydarzenia.

Centra kongresowe: Stosowany w dużych halach wystawowych (15000+ stóp kwadratowych) do oświetlania targów lub konferencji. Regulowana jasność (przyciemnianie 0–10 V) pozwala pracownikom obniżyć poziom oświetlenia na potrzeby prezentacji lub zwiększyć go w celu nawiązywania kontaktów między uczestnikami.

 

3. Duże przestrzenie przemysłowe i komercyjne

Magazyny i centra dystrybucyjne: 1-2 światła na powierzchnię 5000 stóp kwadratowych zapewniają 200–300 luksów, co jest wystarczające do nawigacji dla operatorów wózków widłowych i skanowania kodów kreskowych przez pracowników. Długa żywotność zmniejsza koszty konserwacji, a niska emisja ciepła utrzymuje chłód w magazynie, poprawiając komfort pracowników.

Zakłady Produkcyjne: Odporne na kurz, wibracje i ekstremalne temperatury (np. fabryki samochodów lub huty stali). Jasne, równomierne światło umożliwia pracownikom kontrolę małych części (np. elementów silnika) lub bezpieczną obsługę ciężkich maszyn.

Porty i stocznie logistyczne: Modele IP67 oświetlają duże podwórka (20000+ stóp kwadratowych) podczas nocnego-załadunku/rozładunku ładunku. 32. 000 lumenów przebija się przez mgłę lub ciemność, ograniczając liczbę wypadków i przyspieszając operacje.

 

Jak wybraćPrawy odpowiednik 1200 W 32000 lmŚwiatło LED na arenę

W przypadku nabywców z handlu międzynarodowego (np. zarządców obiektów, dostawców przemysłowych) i-użytkowników końcowych wybór odpowiedniego modelu zależy od rodzaju obiektu, potrzeb w zakresie jasności i wymagań dotyczących trwałości:

 

Krok 1: Dopasuj poziom Lux do rodzaju obiektu

Halowe areny sportowe (koszykówka, hokej): 500-750 luksów — użyj 4–6 świateł na 10 000 stóp kwadratowych.

Odkryte stadiony sportowe (piłka nożna, piłka nożna): 400-600 luksów — użyj 8–12 świateł na stadion (w zależności od wielkości).

Magazyny Przemysłowe: 200-300 luksów — użyj 1-2 świateł na 5000 stóp kwadratowych.

Sale koncertowe/obiekty wydarzeń: 300-400 luksów — użyj 3–5 lamp na 8000 stóp kwadratowych.

Większość producentów udostępnia „kalkulator luksów”, który pomaga określić liczbę świateł potrzebnych w określonych pomieszczeniach.

 

Krok 2: Wybierz odpowiedni stopień ochrony IP i obudowę

Obiekty kryte (areny, sale koncertowe): IP66 (pyłoszczelność,-wodoodporność) - chroni przed przypadkowym zalaniem lub kurzem.

Obiekty plenerowe (stadiony, festiwale): IP67 (wodoodporny, pyłoszczelny) - wytrzymuje deszcz, śnieg i zanurzenie w wodzie na głębokość 1 m przez 30 minut.

Przestrzenie przemysłowe (fabryki, porty): IP67+IK10 (-odporny na uderzenia) - jest odporny na wibracje, odłamki i przypadkowe uderzenia maszyn.

 

Krok 3: Sprawdź efektywność energetyczną i certyfikaty

Certyfikat DLC Premium: kwalifikuje się do rabatów za energię w USA, UE i Australii,-co zmniejsza koszty początkowe. Diody LED z certyfikatem DLC-spełniają rygorystyczne standardy wydajności (większe lub równe 130 lumenów na wat).

Globalne certyfikaty: Upewnij się, że lampa posiada certyfikaty CE (UE), FCC (USA), RoHS (globalne) i IEC (międzynarodowe bezpieczeństwo elektryczne). Potwierdzają one zgodność z przepisami regionalnymi i pozwalają uniknąć opóźnień celnych.

Kompatybilność napięcia: Do użytku międzynarodowego wybierz modele z wejściem 100-240 V AC, kompatybilne z sieciami energetycznymi na całym świecie (np. 110 V w USA, 220 V w Europie/Azji).

 

Krok 4: Rozważ inteligentne sterowanie i instalację

Inteligentne funkcje: wybierz modele z łącznością IoT (Wi-Fi, DMX lub Bluetooth), aby zdalnie regulować jasność, monitorować zużycie energii lub planować godziny włączania i wyłączania. Na przykład zarządcy stadionów mogą podczas treningów przyciemnić oświetlenie do 50% i zwiększyć je do 100% podczas meczów,-oszczędzając więcej energii.

Opcje instalacji: wybierz wersję-montowaną na słupie,-sufitową lub-zawieszaną (w zależności od miejsca). Większość modeli jest wyposażona w regulowane wsporniki ułatwiające ustawienie,-co ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia równomiernego pokrycia światłem.

 

Najważniejsze rekomendacje na rok 2025:Odpowiednik diody LED o mocy 1200 W i mocy 32 000 lmŚwiatła Areny

Poniżej znajdują się trzy modele dostosowane do potrzeb dużych-obiektów na całym świecie, każdy równoważący jasność, trwałość i efektywność energetyczną:

匹克球场照明设计和成本完整指南

1. ArenaPro 32000 (najlepszy do hal sportowych)

Okular: 250 W (odpowiednik 1200 W), 32 000 lumenów, 500–750 luksów, kąt świecenia 120 stopni, IP66, CRI 95, żywotność 50 000 godzin, 100–240 V AC.

Cechy: kompatybilność ze sterowaniem DMX,-obiektyw przeciwodblaskowy, aluminiowy radiator, 5 lat gwarancji. Spełnia standardy NBA/NHL dla transmisji telewizyjnych.

Najlepsze dla: Halowe boiska do koszykówki, hokeja i siatkówki-Zarządcy obiektów traktują priorytetowo-jakość światła podczas transmisji.

Cena: 499,99 USD za jednostkę (rabaty zbiorcze dla 10+ jednostek).

 

2. StadiumMax 32000 (najlepszy na stadiony zewnętrzne)

Okular: 220 W (odpowiednik 1200 W), 32 000 lumenów, 400–600 luksów, kąt świecenia 150 stopni, IP67, CRI 90, żywotność 50 000 godzin, 100–240 V AC.

Cechy: Obudowa-odporna na słoną wodę, wiatroszczelna (do 60 mil na godzinę), kompatybilna z panelami słonecznymi, 5-letnia gwarancja. Spełnia standardy FIFA/ICC dotyczące sportów na świeżym powietrzu.

Najlepsze dla: stadiony piłkarskie, piłkarskie lub baseballowe na świeżym powietrzu,-zwłaszcza obiekty przybrzeżne.

Cena: 549,99 USD za jednostkę (rabaty zbiorcze dla 8+ jednostek).

 

3. IndustrialPro 32000 (najlepszy do pomieszczeń przemysłowych)

Okular: 200 W (odpowiednik 1200 W), 32 000 lumenów, 200–300 luksów, kąt świecenia 130 stopni, IP67+IK10, CRI 85, żywotność 50 000 godzin, 100–240 V AC.

Cechy: Odporność na wibracje-(do 5G),-wysoka tolerancja temperaturowa (od -40 stopni F do 140 stopni F), prosty montaż na słupie, 3-letnia gwarancja.

Najlepsze dla: Magazyny, zakłady produkcyjne lub porty-odbiorcy przemysłowi potrzebujący trwałego oświetlenia, które nie wymaga-obsługi.

Cena: 449,99 USD za jednostkę (rabaty zbiorcze dla 15+ jednostek).

 

Typowe błędy, których należy unikać przy zakupie

 

Mylenie mocy z jasnością: Dioda LED o mocy 200 W (32 000 lumenów) jest jaśniejsza niż HID o mocy 1200 W (28 000 lumenów)-nie wybieraj wyłącznie na podstawie mocy; skoncentruj się na lumenach i luksach.

Ignorowanie stopnia ochrony IP do użytku na zewnątrz: Lampa IP66 przestanie działać podczas ulewnego deszczu, co zrujnuje imprezy plenerowe. W przypadku obiektów na świeżym powietrzu zawsze wybieraj stopień IP67.

Z widokiem na inteligentne sterowanie: Ręczna regulacja jasności wymaga dostępu personelu do-wysoko zamontowanych świateł, co zwiększa koszty konserwacji. Modele-z obsługą IoT oszczędzają czas i energię.

Pomijanie rabatu-Kwalifikujące się modele: Diody LED z certyfikatem DLC Premium- kwalifikują się do rabatów na energię, co pozwala obniżyć koszty początkowe o 10-20%, co oznacza znaczne oszczędności w przypadku zamówień masowych.

 

Wniosek

 

TheOdpowiednik 1200 W o mocy 32 000 lm Super jasne oświetlenie LED Arenato rewolucyjna inwestycja dla dużych obiektów na całym świecie. Ich zdolność do zapewniania-jasności na poziomie stadionu, obniżania kosztów energii o 75% i trwałości 5 razy dłuższej niż tradycyjne lampy HID sprawia, że ​​są one niezbędne w obiektach sportowych, salach koncertowych i przestrzeniach przemysłowych.

 

Dla odbiorców z handlu międzynarodowego te światła spełniają wszystkie kluczowe wymagania: globalne certyfikaty, obsługę wielu-napięć i trwałość, która sprawdza się w różnych klimatach (od zaśnieżonych stadionów w Kanadzie po wilgotne magazyny w Azji). Dla-użytkowników końcowych oferują one długoterminową-wartość-redukującą koszty operacyjne, przy jednoczesnej poprawie bezpieczeństwa, widoczności i komfortu użytkownika.

 

W 2025 r., gdy duże obiekty traktują priorytetowo zrównoważony rozwój i-oszczędność, zapotrzebowanie na-wydajne oświetlenie LED do stadionów wzrośnie. Ten model to nie tylko produkt oświetleniowy,-to strategiczny zasób, który pomaga obiektom działać wydajniej, przyciągać więcej wydarzeń i zapewniać lepsze doświadczenia widzom i użytkownikom.

 

https://www.benweilight.com/industrial-oświetlenie/led-stadion-światło/1200w-odpowiednik-32000 lm-super-jasny-led.html

Shenzhen Benwei Lighting Technology Co., Ltd
Telefon: +86 0755 27186329
Przenośny(+86)18673599565
Whatsapp: 19113306783
E-mail:bwzm15@benweilighting.com
Skype: benweilight88
Strona internetowa: www.benweilight.com

 

Często zadawane pytania

 

Masz pytania lub chcesz wysłać zapytanie!

Pytanie 1. Jak szybko jest czas realizacji?

Odp.: w przypadku zamówienia próbki 7-17 dni, jeśli nie ma zapasów. W przypadku zamówienia zbiorczego 15-30 dni.


Pytanie 2. Czy etykietę, opakowanie i projekt Twoich produktów można dostosować?
Odp.: Tak, oferujemy usługę dostosowywania w tym zakresie.

 

Pytanie 3. Jak możemy zagwarantować jakość?
Odp.: Zawsze-próbka przedprodukcyjna przed produkcją masową; Zawsze ostateczna kontrola przed wysyłką.

 

Pytanie 4. Jak wysyłacie towar i ile czasu zajmuje jego dotarcie?
Odp.: Zazwyczaj wysyłamy za pośrednictwem DHL, UPS, FedEx lub TNT. Zwykle dotarcie na miejsce zajmuje 3-5 dni. Opcjonalna jest także wysyłka lotnicza i morska.

 

Pytanie 5. Jaki jest Twój sposób płatności?
Odp.: Paypal/Visa/Western Union/przelew online/zastosuj płatność/T/T, wszystko działa dla nas w zakresie płatności.